Oczyszczający detoks sokowy

Detoks sokowy, modna alternatywa dla tradycyjnych diet odchudzających i oczyszczających. Tak, skupmy się na tym drugim przymiotniku opisującym ten rodzaj dostarczania organizmowi składników odżywczych, ponieważ gra on tutaj główną rolę. O detoksie sokowym, czyli oczyszczeniu organizmu, powinien pomyśleć w obecnych czasach właściwie każdy. Pomyślmy, żyjemy w pośpiechu, zazwyczaj nie zastanawiamy się zbyt dużo nad tym co jemy, pijemy mało wody, o ziołach już w ogóle nie będę wspominać, a zazwyczaj naszym jedynym wysiłkiem fizycznym jest przejście z pokoju do kuchni, czy ewentualnie pójście do najbliższego sklepu. Tak więc jak widać oczyszczenie wszystkim nam się przyda. Detoks sokowy, pozwala na oczyszczenie organizmu ze złogów, toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Oczyszcza nasze ciało i umysł. Dzięki niemu, czujemy się lżej, nasz umysł myśli jaśniej i szybciej, a także pod względem ogólnym wyglądamy lepiej, zdrowiej, nasza cera jest promienna, dzięki detoksowi sokowemu, możemy też pozbyć się wzdęć i zaparć. Detoks sokowy, przywraca też naszą witalność i energię, zagubioną gdzieś między jedną, a drugą kanapką (czy w gorszym wypadku kebabem) zjedzoną w biegu.

Między falami kawy, zalewającymi nasz organizm i kolejnymi dawkami cukru i przetworzonej żywności energetycznej, której chwytamy się jak ten tonący brzytwy, żeby tylko nie zasnąć ledwie parę godzin po obudzeniu się. Dlatego uważam że warto spróbować. Może odzyskamy radość życia i zgubimy zbędne kilogramy,a a także otworzy nam się okno na nowe możliwości i alternatywne życie, pełne energii, pochodzącej z natury.

Detoks sokowy, najlepiej przeprowadzać wiosną lub latem, kiedy mamy najwięcej świeżych, sezonowych owoców i warzyw (świeżych! Świeżych warzyw i owoców prosto z ogrodu, ewentualnie ekologicznych kupionych w sklepie!). Ale właściwie to każdy moment jest dobry, by go zrobić. Jeśli jesteś bardzo osłabiony, oraz często jesz dość przetworzone, niezdrowe produkty, najlepiej zacznij powoli. Wprowadzaj owoce i warzywa do swojego menu, a eliminuj, niezdrowe przekąski, napoje gazowane, alkohol, białe pieczywo, nikotynę, mocną herbatę i kawę, słodziki chemiczne i cukier. Pij więcej wody, najlepiej z cytryną i/lub imbirem. Alkalizują, oczyszczają, a imbir dodatkowo rozgrzewa i poprawia krążenie. Detoks sokowy, warto zrobić w dni wolne, np. weekend. Wtedy, będzie można na bieżąco obserwować i analizować co dzieje się z Twoim ciałem i reagować w zaciszu domowym.

Wspomaganie się różnego rodzajami ekstraktami i suplementami nie jest złym pomysłem. Jednak należy pamiętać, że nie są to leki a także nie zastępują zdrowej i zrównoważonej diety! Sprawdź nasze produkty do wspomagania oczyszczania organizmu (jeżeli masz ochotę 😉 )

Dodatkowo, nie będzie innych bodźców z zewnątrz, które dodatkowo mogą zaburzać nasze działania detoks-owe takie jak np.: ciasto czy batony jedzone przez innych współpracowników, stres związany z zadaniami do wykonania w pracy itp. itd. Co więcej, nie ukrywajmy że takie przejście na same soki, będzie miało też negatywny wpływ na początku na nasze samopoczucie. Możemy czuć się słabo, wymiotować, może nas boleć głowa i brzuch, a także możemy spodziewać się biegunki, czy wzdęć.

Tak więc jestem za tym, żeby taki detoks sokowy wykonać w domu. Dodatkowo, jest to dobry pomysł, ponieważ możemy się skupić też na oczyszczeniu naszego umysłu i włączeniu aktywności fizycznej do detoksu sokowego, jest on dobrym pomysłem ponieważ pobudzi metabolizm i do pracy przez co skutecznej odbędzie się nasze oczyszczanie. Jeśli chodzi o duszę i ciało zatem, przy detoksie sokowym, polecam jogę, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia oddechowe (świadome oddychanie przeponą) i medytację. Pozwoli nam to wniknąć w głąb siebie i oczyścić nie tylko ciało ale i umysł. Jak widać detoks sokowy nie jedno ma imię i warto spróbować przynajmniej przez dwa dni oczyścić kompleksowo swój organizm. Kto wie, jest szansa, że po takim weekendzie, trudno będzie nas w pracy poznać, a stres nie będzie już takim strasznym wrogiem jak kiedyś ????


Autor

  • Fan zdrowego trybu życia. Uwielbia gotować zdrowe przekąski a w wolnych chwilach chodzić po górach i relaksować się nad jeziorem. Do najbliższego jeziora ma tyle samo co do najbliższych gór więc zazwyczaj musi rzucać monetą gdzie się wybrać.

6 komentarzy

  • Żadnych kupnych warzyw i owoców moim zdaniem. Wiem że nie każdy ma możliwość założenia własnego ogródka no ale własne, naturalne bez nawozów i żadnych oprysków to dużoooo zdrowsze!

    • Można zawsze kupić warzywa i owoce oznaczone w sklepie jako produkty BIO. Certyfikaty nie są rozdawane na lewo i na prawo więc mamy pewność że są to produkty wysokiej jakości. Jeżeli ktoś mieszka w bloku to ewentualnie można założyć mini ogródek na balkonie – o tym może kiedyś Ania napisze coś ciekawego bo sama hoduje zioła i warzywa na balkonie 🙂

        • Kilka lat temu produkty BIO były dużo droższe niż te “nie BIO”. Teraz różnica cenowa się znacznie zmniejszyła. Polecam wycieczkę do marketu i sprawdzaenie samemu 😉 Teraz w każdym sklepie jest osobna sekcja z produktami BIO.

  • Unikajcie kawy bo wypłukuje dużo minerałów. Raz na jakiś czas można sobie strzelić małą czarną ale to raz na jakiś czas a nie tak jak niektórzy po 10 kaw dziennie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.