Oczyszczanie wątroby to oczyszczanie całego organizmu!

Jak oczyścić wątrobę? Jest, a przynajmniej powinno to być jedno z najważniejszych pytań XXI wieku. Dlaczego? Przyjrzyjmy się naszemu trybowi życia, niemal wszyscy jesteśmy zestresowani, zapracowani, jemy w pośpiechu, zazwyczaj coś szybkiego i niejednokrotnie tłustego. Natomiast kiedy mamy już wieczór czy dzień wolny od pracy, wybieramy się na piwo, czy sięgamy po inne używki, które teoretycznie mają nam pomóc się zrelaksować. Do tego coś pysznie smażonego z równie pysznym ostrym sosem i mamy połączenie wprost idealne… idealne do tego by nasza wątroba nigdy nie odpoczęła. Wątroba jest organem oczyszczającym organizm i regenerującym się, ale jeśli będziemy ją narażać takimi rarytasami, na pracę non stop, to on pewnego dnia także nie da rady i wtedy będziemy mieli kłopot. Tak więc warto od czasu do czasu zrobić gruntowne porządki, nie tylko w mieszkaniu, ale również w swojej wątrobie.

Przy oczyszczaniu wątroby istotna jest odpowiednia dieta i zioła. Dieta powinna opierać się na nieprzetworzonych, pierwotnych składnikach. Tak więc, najlepsze dla oczyszczenia wątroby warto:

  • jeść ciemne wieloziarniste pieczywo
  • jeść duże ilości świeżych, surowych owoców i warzyw
  • właczyć do diety kasze takie jak kasza jaglana i quinoa. Zawierają one bowiem wiele cennych minerałów i dużo błonnika.
  • Zrezygnować ze słodyczy, gazowanych słodzonych napojów, ciężkich, tłustych, smażonych potraw
  • Zrezygnować (lub ograniczyć do minimum!) używki takie jak kawa, papierosy czy alkohol!

Warto również włączyć do diety soki warzywno-owocowe, najlepiej świeżo wyciskane, lub ewentualnie jednodniowe czy pasteryzowane ale bez konserwantów i dodatków w składzie. Soki takie są czystą formą bomby witaminowej i błonnikowej, co pomoże oczyścić naszą wątrobę.

Warto również pić napary z ziół, najlepsze (w smaku jak i w działaniu) są te liściaste, do zaparzania na sitku lub w zaparzaczu. Właśnie te są najbliższe naturze i posiadają najwięcej dobroczynnych składników, ponieważ są lepszej jakości. Zioła oczyszczające wątrobę to ostropest plamisty, pokrzywa, koszyczek rumianku i kłącze perzu. Warto również zwrócić uwagę na liść morwy białej, dzięki działaniu spowalniającemu wchłanianie i skoki glukozy pomoże nam bez większego żalu szybciej zrezygnować ze słodkości. Ot, taka mała magia naturalna ????

Wspomaganie się różnego rodzajami ekstraktami i suplementami nie jest złym pomysłem. Jednak należy pamiętać, że nie są to leki a także nie zastępują zdrowej i zrównoważonej diety! Sprawdź nasze produkty do wspomagania oczyszczania organizmu (jeżeli masz ochotę 😉 )

Jak widać oczyszczanie wątroby nie jest takie trudne, choć wymaga troszkę wyrzeczeń, nie mniej jednak warto. Zachęcam do regularnego wysiłku fizycznego, jest tyle możliwości że każdy wybierze coś dla siebie, a to również pomaga utrzymać się w dobrym zdrowiu i oczyszcza wątrobę, dzięki lepszemu krążeniu krwi. Warto w swoim życiu wprowadzać małe zmiany na lepsze, ponieważ ich efekty będą na pewno o wiele większe i nasz organizm odwdzięczy się nam dobrą formą, a my będziemy mogli cieszyć się życiem, a nie martwić przykrymi konsekwencjami zanieczyszczonej wątroby.


Autor

  • Fan zdrowego trybu życia. Uwielbia gotować zdrowe przekąski a w wolnych chwilach chodzić po górach i relaksować się nad jeziorem. Do najbliższego jeziora ma tyle samo co do najbliższych gór więc zazwyczaj musi rzucać monetą gdzie się wybrać.

2 komentarze

  • Jak wątroba zacznie nawalać to i cały organizm zacznie szwankować. Wiem to po sobie. Taka rada jeszcze do wszystkich młodych którzy to czytają – ODSTAWIĆ ALKOHOL I PAPIEROCHY!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.