Pozbywamy się wstrętnego cellulitu!

Jak się pozbyć cellulitu? I nie, na szczęście nie będziemy rozprawiać o polskiej komedii, zresztą, moim zdaniem, używając eufemizmu-bardzo mało udanej. Zajmiemy się tematem dotyczącym wielu kobiet, tak, tak, chudziutkich modelek i aktorek też! ????

Czym jest cellulit?

Cellulit jest nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała (zazwyczaj, uda, pośladki, brzuch) zbijania się w grudki i puchnięcia za sprawą żeńskich hormonów-estrogenów. Tak, niestety ten problem dotyczy częściej kobiet. Ale, nie takie przedstawienia się kładło, i z cellulitem sobie poradzimy! ????

Tak więc, wracając do nurtującego pytania, jak się pozbyć cellulitu. Jest to proces złożony, zresztą chyba jak wszystkie zmagania się z niedoskonałościami cielesnymi. Przy pozbywaniu się cellulitu, warto zwrócić uwagę na swój tryb życia. To właśnie, współczesny tryb życia, siedząca, stresująca praca, nerwy w domu, pęd życia, mało zbilansowana, szybka dieta, przyczyniają się do powstawania niechcianej skórki pomarańczowej. Tak więc, warto choć trochę, na miarę swoich możliwości zmodyfikować swoje życie. Zacznijmy od jedzenia bez pośpiechu. Naprawdę, lepiej zjeść dwa czy trzy posiłki we względnym nawet spokoju niż pięć w stresie i pędzie. Atmosfera podczas jedzenia ma bardzo duży wpływ na to jak to co zjemy na nas zadziała. Jedząc w pośpiechu czy dużym obciążeniu psychicznym możemy sobie nawet poważnie zaszkodzić. Zwracajmy więc uwagę na jakość naszego jedzenia ale i na warunki w jakich je spożywamy. Kolejną sprawą jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Starajmy się aby dziennie wypijać przynajmniej dwa litry wody mineralnej lub źródlanej. Dobrze jest dodać do niej imbir czy ocet jabłkowy, składniki te działają oczyszczająco, pobudzają krążenie i poprawiają odporność.

Wspomaganie się różnego rodzajami ekstraktami i suplementami nie jest złym pomysłem. Jednak należy pamiętać, że nie są to leki a także nie zastępują zdrowej i zrównoważonej diety! Sprawdź nasze produkty do które pomogą Ci walczyć z cellulitem (jeżeli masz ochotę 😉 )

Dodatkowo w walce z cellulitem pomogą nam zioła. Polecam koper włoski, czarną rzepę, czerwoną herbatę. Wspomagają one spalanie tkanki tłuszczowej, pobudzają mikro krążenie krwi i łagodzą układ trawienny. Dodatkowo dobrym pomysłem na pozbycie się cellulitu są naturalne suplementy diety takie jak algi, spirulina i chlorella.

Algi te zawierają dużo chlorofilu, który natlenia komórki organizmu, przez co lepiej są w stanie funkcjonować i wydajniej spalają tkankę tłuszczową. Istotnym elementem w pozbywaniu się cellulitu jest również wysiłek fizyczny. Świetnie sprawdza się jazda rowerem, obojętnie czy wybierzemy rower stacjonarny czy klasyczny. Tego rodzaju wysiłek pobudza krążenie krwi w udach i stymuluje całe ciało do przyspieszenia metabolizmu, dzięki czemu nasza walka z cellulitem będzie bardziej efektywna. Właściwie każde ćwiczenie wymagające większej aktywności od naszego ciała będzie korzystne w pozbyciu się cellulitu. Polecam również rolki, pływanie i aerobik. Rolki mogą nam również służyć jako środek transportu, jeśli mamy niezbyt daleko do pracy czy szkoły, warto pomyśleć o tym, czy nie zamienić komunikacji miejskiej czy samochodu na rolki czy rower. Ciekawostką jest również to, że powinniśmy przeanalizować to w co się ubieramy. Zbyt syntetyczne, obcisłe ubrania spowalniają krążenie krwi,powodując nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, czyli właśnie cellulitu. Dlatego tak ważne jest, żeby wybierać ciuchy przewiewne z oddychających materiałów takich jak bawełna czy len. Uważajmy też na to, żeby nasze ciuchy nie były uciskające, najlepiej by były jak najluźniejsze.Pomocny w pozbyciu się cellulitu jest też peeling kawowy. Pobudza on krążenie krwi i rozbija tkankę tłuszczową, a dodatkowo poprawia koloryt skóry. Potrzebne nam są do wykonania go tylko trzy składniki: olej (najlepiej kokosowy), cukier/sól (trzcinowy, kokosowy/himalajska) i zaparzone fusy kawy. Efekty widać już po kilku zabiegach. Jak widać pozbycie się cellulitu nie jest aż tak skomplikowanym procesem, jednak należy nieco zmienić swoje dotychczasowe nawyki i uzbroić się w cierpliwość, a efekty na pewno będą zauważalne dość szybko.

EMPTY api-answer: No JSON received - is the API down? Check the URL you use in the shortcode!

Autor

  • Z rana joga i zielona herbata a do pracy rowerem zamiast samochodem. Dla Ani pogoda zawsze jest piękna więc na jednośladzie pędzi nawet gdy na dworze aura nie sprzyja.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.